Ar dantų protezavimas gali būti greitas?

dantys

Ką jums reiškia spartumas? Labai tikėtina, kad pagalvojote apie internetą, mat telekomunikacijų bendrovės savo reklamose itin dažnai mini, jog sparta – tai internetas. Arba internetas = sparta. Ryšys = sparta. Greitis, greitis, greitis… Internetas ir dar daugiau interneto… Tačiau, kad ir kokios glaudžios tos sąsajos, šiuokart kalbėsime ne apie ryšį, o apie odontologines paslaugas. Tiksliau, apie vieną iš jų. O jei dar tiksliau… šios dienos tema yra greitas dantų protezavimas. Tai odontologinė paslauga, svarbi įvairiems žmonėms, nepriklausomai nuo profesijos ar kitų dalykų.

Medicina įdomi tuo, kad greitumas čia suvokiamas dvejopai. Pavyzdžiui, skubi pagalba – jau pats pavadinimas apibūdina, kad spartumui teikiama didelė reikšmė. Bet štai dantų taisymas reikalauja skrupulingumo, tad būtų keista, jeigu pacientas odontologui sakytų „greičiau, daktare, paskubėkit“. Visi kuo puikiausiai supranta, kad dantų gydymas nėra lenktynės. Ir vis dėlto klausiama, ar greitas dantų protezavimas galimas, ar, deja, teks laukti ilgai. Koks gi atsakymas? Ar galime nudžiuginti, ar teks nukabinti nosį? Jeigu kreipsitės į privačią kliniką, tai tikėtina, kad jus aptarnaus palyginti greitai. Žinoma, gydymas yra skrupulingas – tai ne bandymas vaikytis spartos rekordus. Bet kalbant apie eiles ir apie maksimaliai priimtiną vizitų laiką – taip, greitas dantų protezavimas yra įmanomas.

Spartumas – vienas iš kriterijų. Tačiau yra ir gerokai daugiau ypatybių. Jeigu kas pasiteirautų, ar renkatės skubų protezavimą, ar žymiai kokybiškesnį, bet lėtesnį, turbūt rinktumėtės ne pirmą, o antrą variantą. Juk kalba eina ne šiaip apie paslaugą, o apie gydymą, apie sveikatą. Susijusi ši tema su sveikata taip, kaip ir sveikata su odontologija. Skamba painiai? Tačiau ryšys nėra painus. Sveikata = odontologija, odontologija = sveikata. Sveikata = medicina, medicina = sveikata. Ir Odontologija = medicina, o medicina = odontologija. Kad ir be skaičių, bet matematika.

Kadangi prakalbta apie matematiką, vertėtų šią mintį kiek išplėsti, nes odontologija ir skaičiai – ne tokios ir svetimos temos. Puikus gretinamasis dėmuo – tikslumas. Net jeigu domina greitas dantų protezavimas, gydytojai dirba kruopščiai. Juk gydyti dantis – anaiptol ne tas pat kaip užsitepti sumuštinį. Odontologija – būtinybė dirbti atsakingai ir tiksliai. Taigi, nors kartais ir norisi greito rezultato, o gydytojai pajėgūs jį pasiekti, niekas nedirbs beatodairiškai.