Atidarytas baidarių sezonas: laikas pramankštinti kaulus

baidarės

Vasara lipa ant kulnų, tačiau ne visi spėjome atgauti savo fizinę formą ar atsikratyti kelių papildomų kilogramų, priaugtų po žiemos. Laiko dar turime ir visai nebūtina keliauti į sporto salę.  Atidarytas baidarių sezonas kviečia į gamtą, o buvimas gamtoje ir fizinė veikla – geriausia dieta, kokią tik galima sugalvoti. Be to, plaukti baidarėmis smagu, todėl pavyks malonumą suderinti su išties naudinga sporto šaka.

Pradėkime nuo to, kad irkluojant baidarę intensyviai dirba visa viršutinė kūno dalis – pečiai, rankos, krūtinė. Tiesa, klaidinga manyti, kad tvirtėja tik šios kūno dalys, geriau įvaldžius baidarių irklavimo techniką, treniruojamas visas kūnas, todėl aktyviai plaukiojant baidarėmis galima suformuoti išties gražų ir atletišką kūną. Tad reiktų nieko nelaukti, susisiekti su baidarių nuomotojais ir čiupti irklus į rankas, nes jau atidarytas baidarių sezonas. Žinoma, plaukti baidarėmis galima ir rudenį ar net žiemą, tačiau tam reiktų specialiai pasiruošti, įgusti, nes tikimybė, kad galite apsiversti visada yra.  Tad, jei baidarėje sėdite gana retai, prieš planuojant žygį žiemą, reiktų gerai pagalvoti ar toks laisvalaikis netaps slogiu prisiminimu.

Dar vienas didelis baidarių pliusas – poilsis protui. Daugelis šiuolaikinių žmonių praleidžia ištisas dienas prie kompiuterio, patiria stresą, o kai kuriuos dėl tokio įtempto gyvenimo tempo kamuoja nemiga ir migrena.  Baidarės gali padėti atsipalaiduoti, juk plaukimo metu grožimasi gamta, bendraujama su kompanionais, kvėpuojama grynu oru ir mėgaujamasi paukščių choru. Šis sportas puiki relaksacija ir galimybė pabėgti nuo visų kasdieninių darbų ir rūpesčių. Be to, aktyviai leidžiant laisvalaikį, smegenys gauna daugiau deguonies, todėl vėliau tampa lengviau susikaupti ir sukoncentruoti dėmesį į išties svarbius dalykus.

Galiausiai reiktų paminėti, kad baidarės – puikus pasirinkimas, norint labiau suartėti su vaikais ar užmegzti geresnius santykius su bendradarbiais. Tai komandinis užsiėmimas, todėl jo metu lavinami komandinio darbo įgūdžiai, nėra laiko, kada sėdėti įkišus nosį į telefoną ar tinginiauti. Be to, plaukiant baidarėmis visada galima užmegzti įdomų pokalbį ir turiningai paleisti laiką. Taigi, plaukti baidarėmis smagu ir naudinga visam kūnui bei sielai.