Raudondvario medelynas
Raudondvaris, Medelyno g. 1
Tel.: (8-37) 549224

 

Naujienos


Miškasodis ne už kalnų: ką sodinsime?

Baigus tirpti paskutiniams sniego patalams, miškininkams prasidės svarbiausias ir gražiausias darbymetis - miško sodinimas. Norint šiuos darbus atlikti kokybiškai, ruoštis reikia iš anksto, kadangi reikia išauginti sodmenis tinkamus miško įveisimui, želdavietėse paruošti dirvą. Įprastai miškasodis prasideda balandžio pradžioje, o trunka tik apie 3 savaites. Per tokį trumpą laiką atlikti visus miško atkūrimo darbus yra ganėtinai sudėtinga, todėl labai džiaugiamės visuomenės, ypač studentų ir moksleivių pagalba miško sodinimo darbuose.

Šiemet planuojame pasodinti nemažai ir ornitochorinių augalų - gudobelių, šermukšnių, miškinių kriaušių, obelų bei kitų vietinės kilmės miško augalų. Pernai šeši tūkstančiai jų papuošė miškus, visi ornitochoriniai augalai išauginami Raudondvario medelyne.2013 metų želdinimo darbams valstybės įmonės Kauno miškų urėdijos miško daigyne yra išauginta apie 2008 tūkst. vnt. miško sodmenų, tinkamų miškui veisti, iš jų 825 tūkst. vnt. numatomi pasodinti šį pavasarį urėdijos miškuose, apie 750 tūkst. vnt. kokybiškų miško sodmenų pagal sutartis bus parduodami privačių žemių ir miškų savininkams, taip pat kitoms miškų urėdijoms. Dalis sodmenų bus auginami daigyne ateinantiems metams ir dalis sodinukų parduodami be išankstinių sutarčių. Smulkesnę informaciją apie VĮ Kauno miškų urėdijos siūlomus parduoti sodmenis be išankstinių sutarčių galima sužinoti tel. 8-37-385600; mob.+37069813545, pas vyr. miškininką Juozą Jermalavičiių.

Labai gaila, kad tik kai kurie privačių miškų savininkai sudaro išankstines sodmenų pirkimo sutartis su miškų urėdijomis, dauguma rūpinasi sodmenimis tik prasidėjus miškasodžiui. Tai netinkama praktika, nes dėl mūsų šalies valstybiniuose miško medelynuose išauginamų kokybiškų sodmenų įsigijimo kreipiasi ir kai kurių užsienio šalių pirkėjai. Dėl to, privačių miškų ir žemių savininkai, uždelsę apsirūpinti miško sodmenimis, gali negauti reikiamo jų kiekio Miško atkūrimo ir įveisimo projekto įgyvendinimui. Dėl sodmenų miškų atkūrimui arba naujų miškų įveisimui pirmiausia reikėtų kreiptis į tas miškų urėdijas, kurios tvirtino Miško atkūrimo ir įveisimo projektus.                              

Įveisiami ir nauji miškų plotai

VĮ Kauno miškų urėdija, kaip ir kitos šalies urėdijos kasmet ne tik atkuria, bet ir įveisia naujus miškus (t.y. miško želdinimas sklypuose, kuriuose prieš tai miškas neaugo). Žinoma aplink Kauną laisvų žemių perduotų iš Nacionalinės žemės tarnybos, kurias būtų galima panaudoti miškų įveisimui nedaug, tačiau per paskutinius keletą metų Kauno miškų urėdijos veiklos teritorijoje įveista 16,9 ha. miško.

Naujai įveisti miškus reikia kur kas daugiau pastangų: ne miško žemėje didesnė tikimybė ne tik ligoms, bet medeliai sunkiau ir prigyja.

Vykdoma ąžuolynų atkūrimo valstybiniuose miškuose programa Ąžuolų veisimas yra bendra šalies ąžuolynų atkūrimo programa, kurią vykdo valstybinių miškų augintojai - miškų urėdijos. Nuo 2009 metų, kai prasidėjo ši programa,  Kauno miškų urėdija atkūrė ir įveisė 73,2 ha grynų (kai ąžuolas yra vyraujanti medžių rūšis) ąžuolynų bei 117,4 ha ąžuolynų, kuriuose ąžuolas nėra vyraujanti medžių rūšis (medyno sudėtyje ne mažiau kaip 30 proc. ąžuolo). 52,2 ha ąžuolynų buvo suformuota jaunuolynų ugdymo kirtimais. Pagal Generalinės miškų urėdijos patvirtintas ąžuolynų atkūrimo valstybiniuose miškuose programos apimtis Kauno miškų urėdija yra antra tarp visų šalies miškų urėdijų. Šiai dienai tai yra didelė našta, nes ąžuolynų išauginimas reikalauja daug priežiūros, lėšų ir laiko, tačiau neabejojame, jog ateities kartoms šie kietųjų lapuočių medynai tenkins ekologines, ekonomines bei socialines visuomenės reikmes.

2013 03 07


VĮ Valstybinių miškų urėdija Kauno regioninis
padalinys

El. paštas: info@kaunmu.lt
Romainių g. 2, 47327 Kaunas
Tel.: (8 ~ 37) 385600;Grupės Nr. 2100

+370 698 52122
Fak.: (8 ~ 37) 385493

Koordinatės 488864, 6087840 (LKS)  54o 55' 35.4" 23o 49' 35.7" (WGS)
 

Įmonės kodas: 

PVM mokėtojo kodas LT

A/s Nr.: 

AB „SEB bankas" Banko kodas: 70440

A/s Nr.: 

AB „Swedbank" Banko kodas: 73000Gaisringumas Ligos Medienos ištekliai