Raudondvario medelynas
Raudondvaris, Medelyno g. 1
Tel.: (8-37) 549224

 

Naujienos


Aptarti neteisėtos veiklos šalies miškuose prevencijos stiprinimo klausimai

Aptarti neteisėtos veiklos šalies miškuose prevencijos stiprinimo klausimai

Š.m. balandžio 17 d. Trakų miškų urėdijoje įvyko pasitarimas neteisėtos veiklos šalies miškuose prevencijos stiprinimo klausimais. Pasitarime dalyvavo Valstybinės miškų tarnybos Miškų kontrolės skyriaus vedėjas Artūras Balčius, Miško sanitarinės apsaugos skyriaus vedėjas Virginijus Vasiliauskas, Generalinės miškų urėdijos generalinio miškų urėdo pavaduotojas Petras Kanapienis, Miško atkūrimo ir apsaugos skyriaus vedėjas Darius Stonis, šio skyriaus vyr. specialistas Dainius Adžgauskas, VĮ miškų urėdijų miškų urėdai, miškų urėdijų miško apsaugos inžinieriai.
Pasitarimą vedė generalinio miškų urėdo pavaduotojas P. Kanapienis.
Pranešimą apie neteisėtos veiklos tendencijas visų nuosavybės formų Lietuvos miškuose pristatė A. Balčius. Jis apžvelgė istorinę neteisėtų kirtimų raidą miškuose nuo 1919 m. iki šių dienų, akcentavo, kad neteisėtų kirtimų pikas buvo 2001-2004 m., bet įgyvendinus bendras priemones, tokias, kaip akcija „Miškas", šių kirtimų pavyko ženkliai sumažinti.
Pranešimą apie neteisėtos veiklos tendencijas valstybiniuose miškuose pristatė D. Stonis. Jis pateikė 10 metų neteisėtų kirtimų ir medienos grobimų iš valstybinių miškų statistiką ir tendencijas.
Trakų miškų urėdas Vygantas Mierkis informavo apie valstybinių miškų apsauga nuo neteisėtos veiklos VĮ Trakų miškų urėdijoje. Jis nurodė kelis atvejus, kaip pavyko išaiškinti stambaus masto medienos grobimus iš Trakų miškų urėdijos girininkijų. Pagrobta mediena buvo surasta Alytaus ir Jonavos rajonuose. Taip pat buvo nustatyta, kad nusikaltėliai medieną grobė ir iš kitų miškų urėdijų. Siekiant pagerinti miškų apsaugą, buvo pasiūlyta organizuoti daugiau mokymų miškų pareigūnams teisės taikymo ir spec. priemonių panaudojimo klausimais, vykdant nustatytų pažeidimų tyrimus vienoje miškų urėdijoje, solidariai vykdyti paieškos priemones ir kitose, kaimyninėse miškų urėdijose, keistis tyrimui reikalinga informacija, tobulinti miškų urėdijose turimas informacines sistemas apie miško pažaidas padariusius asmenis, išnagrinėti prisijungimo galimybę prie aplinkos apsaugos pažeidimų informacinės sistemos.

Daugiau

 

2013 04 22


VĮ Valstybinių miškų urėdija Kauno regioninis
padalinys

El. paštas: info@kaunmu.lt
Romainių g. 2, 47327 Kaunas
Tel.: (8 ~ 37) 385600;Grupės Nr. 2100

+370 698 52122
Fak.: (8 ~ 37) 385493

Koordinatės 488864, 6087840 (LKS)  54o 55' 35.4" 23o 49' 35.7" (WGS)
 

Įmonės kodas: 

PVM mokėtojo kodas LT

A/s Nr.: 

AB „SEB bankas" Banko kodas: 70440

A/s Nr.: 

AB „Swedbank" Banko kodas: 73000Gaisringumas Ligos Medienos ištekliai