Raudondvario medelynas
Raudondvaris, Medelyno g. 1
Tel.: (8-37) 549224

 

Naujienos


Miškus mintinai pažįstantys girininkai galės gaudyti brakonierius

Miškus mintinai pažįstantys girininkai galės gaudyti brakonierius

Delfi.lt
Projektas „Aplinkosauga"
2014 m. balandžio 10 d.

Gamtos apsaugos inspekcija ir Lietuvos miškininkai vienija savo jėgas neteisėtų veiklų prevencijos srityse. Brakonieriai turės žvalgytis per petį - miškus mintinai pažįstantys girininkai turės visas teises sulaikyti ir apieškoti brakonierius, o gyvosios gamtos inspektoriai nepraeis pro medieną kniaukiančius asmenis.
Kauno urėdijos vyriausiasis miškininkas Juozas Jermalavičius teigia, kad nuo to geriau ne tik gamtai, bet ir įstaigų biudžetams.

Pasak miškininko gyvenimas privertė vienytis skirtingas organizacijas. Nors miškininkai ir gyvosios gamtos inspektoriai ilgą laiką dirba petys petin, bet nuo šiol jų bendradarbiavimas bus dar glaudesnis.
„Šis ministro sumanymas labai neblogas. Trys ekipažai turi važiuoti į vieną pusę, o kodėl nesulyginti visų galimybių ir leisti miško pareigūnams tikrinti viską. Dabar gavome pažymėjimus, kurie suteikia teises kaip ir aplinkos apsaugos inspektoriams", - kalbėjo miškininkas.

Miškininkai dabar galės tikrinti ne tik medienos judėjimą, bet ir medžiotojus, jų sumedžiotus laimikius. Miškus kaip savo pirštus žinantys miškininkai pažįsta ne tik medžius, bet ir žvėris. Pats J. Jermalavičius nors ir nemedžioja, bet ne vieną naktį praleidžia su medžiotojais bokšteliuose palaukėse ir kitose medžioklėse. Miškininkai pastebi jei sumedžiotas žvėris buvo pasirinktas neleistinai - pavyzdžiui jaunas patinas dėl įspūdingų ragų, o ne senas.

„Dabar galėsime tikrinti viską. Žinoma, tai kainuos. Reikės įsigyti švyturėlius, paruošti specialiai automobilius, bet tai yra racionalu", - pasakojo J. Jermalavičius.
Miškininkus myli ir gerbia pamiškių gyventojai. Vietiniai gyventojai noriai informuoja juos apie galimas pavojus, nors ne ką mažiau, o gal ir labiau efektyvu yra kreiptis bendruoju pagalbos telefonu 112.
„Kai rajono mastu koordinuojami veiksmai yra viena, bet šalies mastu - visai kas kitą. Pavyzdžiui į atokų mišką iš kito rajono atvažiuoti gali būti arčiau ir greičiau nei iš to rajono, kuriame miškas. Skambučių centre operatoriai mato ekipažų buvimo vietas, o prireikus skambina tiesiai mums", - sakė vyriausiasis miškininkas.

Daugiau

2014 04 10


VĮ Valstybinių miškų urėdija Kauno regioninis
padalinys

El. paštas: info@kaunmu.lt
Romainių g. 2, 47327 Kaunas
Tel.: (8 ~ 37) 385600;Grupės Nr. 2100

+370 698 52122
Fak.: (8 ~ 37) 385493

Koordinatės 488864, 6087840 (LKS)  54o 55' 35.4" 23o 49' 35.7" (WGS)
 

Įmonės kodas: 

PVM mokėtojo kodas LT

A/s Nr.: 

AB „SEB bankas" Banko kodas: 70440

A/s Nr.: 

AB „Swedbank" Banko kodas: 73000Gaisringumas Ligos Medienos ištekliai