Raudondvario medelynas
Raudondvaris, Medelyno g. 1
Tel.: (8-37) 549224

 

Naujienos


IV-asis girininkų suvažiavimas

IV-asis girininkų suvažiavimas

IV-asis girininkų suvažiavimas sutapo su svarbiomis datomis: 585 metai praėjo, kai pirmą kartą Beringerio rašte paminėti kryžiuočių užimtose Lietuvos žemėse dirbę girininkai, ir 375 metai, kai Lietuvoje įkurtos pirmosios girininkijos. Šiuo metu Lietuvoje yra 351 girininkija.
Į iškilmingą girininkų suvažiavimą atvyko ir visus miškininkus pasveikino Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas Paulius Saudargas ir komiteto narys Raimundas Paliukas, Seimo Kaimo reikalų komiteto narys Kazys Grybauskas, Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis, aplinkos viceministras Linas Jonauskas, Miškų departamento direktorius Valdas Vaičiūnas, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko pavaduotojas Eugenijus Tijušas ir kiti.

Ministras Pirmininkas A. Butkevičius savo kalboje pasidžiaugė, kad „atsirado dialogas tarp urėdijų ir ministerijos, tarp ministerijos, urėdijų ir Vyriausybės, atsirado dialogas su Seimu, ypač Aplinkos komitetu. Kai kalbama apie miškininkystę, miškų sodinimą, puoselėjimą, kirtimą, pardavimą, visada vadovausiuosi principu, kad profesionalai turi aiškiai nubrėžti kryptis, kokiu keliu Lietuvoje turime eiti. Mes pasitikime jūsų kompetencija, kvalifikacija", - teigė premjeras.

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis sveikindamas girininkus, išreiškė viltį, kad ateityje jų darbas taps lengvesnis ir efektyvesnis, o biudžete atsiras daugiau lėšų miškams.
Už nepriekaištingai ir profesionaliai atliekamą darbą bei nuoširdų rūpestį valstybiniais miškais, Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis įteikė padėkas VĮ Kaišiadorių miškų urėdijos Pravieniškių girininkijos girininkui Algiui Krivui, VĮ Panevėžio miškų urėdijos Raguvėlės girininkijos girininkui Arvydui Stakei, VĮ Jurbarko miškų urėdijos Kalvelių girininkijos girininkei Irenai Petrošienei ir VĮ Šiaulių miškų urėdijos Lukšių girininkijos girininkui Rimantui Barzinskiui.

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas Paulius Saudargas sveikindamas pabrėžė svarbų girininko ryšį su medžiu ir ypatingą medžio svarbą žmogui ir mūsų šaliai. Seimo narys Paulius Saudargas LR Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko Algimanto Salamakino padėkas „už nepriekaištingai ir profesionaliai atliekamą darbą bei nuoširdų rūpestį valstybiniais miškais, už meilę ir ištikimybę pasirinktai profesijai, už atsidavimą, atkaklumą ir entuziazmą puoselėjant gamtą, už galimybę šiandien matyti gražius, švarius, tvarkingus, prižiūrimus ir visuomenei reikšmingus miškus" įteikė VĮ Mažeikių miškų urėdijos Kapėnų girininkijos girininkui Artūrui Raudoniui, VĮ Ignalinos miškų urėdijos Kaltanėnų girininkijos girininkui Ramūnui Tamuliui, VĮ Kuršėnų miškų urėdijos Paežerių girininkijos girininkui Eimontui Alsiui ir VĮ Raseinių miškų urėdijos Vadžgirio girininkijos girininkui Alvydui Tamošaičiui.

Generalinis miškų urėdas Benjaminas Sakalauskas pasveikino susirinkusius girininkus ir kitus svečius, pasidžiaugė, kad girininkai vieningi ir visiems sunkų krizinį laikotarpį pasitiko kantriai, kad dabar jau pamažu galima grįžti į prieškrizinį laikotarpį ir atstatinėti darbuotojų atlyginimą į buvusį lygį, tik, kad mokesčiai vis dar „smaugia". Nors mūsų miškų kokybė, kaip 2012 m. paskelbė Jeilio (JAV) universitetas, yra geriausia pasaulyje, miškų mokesčiai - didžiausi Europoje. Valstybinės urėdijos privalo sumokėti valstybei 42 proc. mokesčių nuo pajamų, gautų už parduotą medieną. Tai yra svarbiausia priežastis, dėl kurios miško darbuotojų atlyginimai didėja ne taip sparčiai.

Daugiau

2014 05 06


VĮ Valstybinių miškų urėdija Kauno regioninis
padalinys

El. paštas: info@kaunmu.lt
Romainių g. 2, 47327 Kaunas
Tel.: (8 ~ 37) 385600;Grupės Nr. 2100

+370 698 52122
Fak.: (8 ~ 37) 385493

Koordinatės 488864, 6087840 (LKS)  54o 55' 35.4" 23o 49' 35.7" (WGS)
 

Įmonės kodas: 

PVM mokėtojo kodas LT

A/s Nr.: 

AB „SEB bankas" Banko kodas: 70440

A/s Nr.: 

AB „Swedbank" Banko kodas: 73000Gaisringumas Ligos Medienos ištekliai