Raudondvario medelynas
Raudondvaris, Medelyno g. 1
Tel.: (8-37) 549224

 

Naujienos


Jaunųjų miško bičiulių būrelio narių stovykla ,,Mano žalioji vasara“

Vienas žmogus man kartą pasakė, kad vasara - tai trys nepamirštamų įspūdžių mėnesiai. Tas pats žmogus pasakė, kad tie trys mėnesiai tilpo į 6 dienas, į stovyklą „Mūsų žalioji vasara". Ir aš visiškai sutinku su šiais žodžiais. Per tas šešias dienas įvyko tiek daug, kad grįžus namo net nežinai, nuo ko pradėti pasakoti namiškiams. Net ir dabar rašant, nežinau nuo ko pradėti. Tiek daug įvyko, tiek įspūdžių, tiek daug šypsenų ir juoko, tiek daug saulės ir dar daugiau jūros ošimo...
Šiemet į stovyklą vyko net 16 mūsų mokyklos JMB būrelio ,,Kultuvėlė" narių, kurie dalyvavo respublikiniuose konkursuose ,,Tiriamieji darbai miške" ir ,,Jaunimas Europos miškuose". Vos tik atvykus į stovyklą visų mūsų smalsumas buvo sužadintas - neeilinis vadovų pasitikimas buvo linksmybių startas, kuris mus lydėjo visą stovyklą. Jaunatviškas vadovų entuziazmas, neeilinės, įdomios ir paslaptingai sugalvotos veiklos, mūsų stovyklą padarė nepaprasta, o laiką, praleistą kartu - nepamirštamu. Vadovų užsispyrimas per kelias dienas suvienyti dvidešimt aštuonis skirtingus, nepažįstamus žmones iš pradžių atrodė neįmanomas. Tiek daug skirtingų žmonių, su skirtingais interesais ir nuomonėmis, po dviejų dienų buvo lyg vienas kumštis. Ir tai įvyko tik vadovų dėka. Daug komandinių žaidimų, verčiančių vienas kitam padėti, vienas kitą pažinti ir vienas vienintelis naktinis žygis, mus visus suklijavo. Tris valandas, sutemoje ir lietui lyjant klaidžiojome po kopas, miškus ir pakrantę. Kartu, susikibę rankomis, turėjome įveikti labirintą, rasti paslėptą savo būrio vėliavą ir atlikti begalės kitų užduočių. Šlapi, purvini, bet vieningi ir linksmi įveikėme kliūčių ruožą ir radome savo vėliavą. Jūrai ošiant, laivų šviesoms tolumoj boluojant, žvaigždžių lydimi grįžome į savo namelius aptarti paslaptingos nakties įspūdžių. Talentų vakaras, talka, protų mūšis, tinklinio varžybos, virvės traukimo varžybos, prisitraukimų konkursas, diskoteka, ekskursija į Žemaitijos nacionalinį parką ir dar begalės nepamirštamų veiklų... Be linksmybių stovykloje daug sužinojome. Daug paskaitų, negirdėtų bei neregėtų dalykų. Pajūrio regioniniame parke daug sužinojome apie Baltijos jūrą ir jos gyventojus. Klausėmės paskaitos apie vilkus, mokėmės staugti kaip vilkai, susipažinome su paukščių rūšimis, apžiūrėjome paukščių plunksnų kolekciją, patys pajūryje rinkome plunksnas ir jas atpažinome. Lankėmės ir Žemaitijos regioniniame parke, buvome prie Platelių ežero, gerėjomės nuostabia Lietuvos gamta. Bene įdomiausia, visus sudominusi paskaita buvo „Žalieji viešieji ryšiai" su žurnalistu Denisu Nikitenka, įkvėpusi mus visus nebijoti ir kurti.
Už šį, patį geriausią laiką yra kam padėkoti. Ir prie mūsų nepamirštamos vasaros įspūdžių prisidėjo daug žmonių. Visų pirma ačiū Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijai, be kurios ši stovykla nebūtų įvykusi. Dar didesnis ačiū gerbiamai Jūratei Morkvėnaitei-Paulauskienei už puikiai suorganizuotą stovyklos veiklą, už šypseną, už darbą su dideliu atsidavimu. Žodžiais neapsakomas ačiū būrio vadovams Eglei Bartasevičiūtei ir Sauliui Baltrūnui už nuoširdumą, besąlygišką atsidavimą, atvirumą, už šypsenas ir ašaras, už pokalbius iki išnaktų apie gyvenimą, už įkvėpimą, už padrąsinimus, už motyvaciją, kurios reikėjo kiekvienam. Didelis ačiū gerbiamai ir mylimai mokytojai, mūsų būrelio „Kultuvėlė" vadovei Kolombai Bulotienei, kad mus ruošia, negaili savo laiko, kad visą save skiria vaikams ir kūrybinei veiklai. Ačiū ir Kauno miškų urėdijai už galimybę sudalyvauti. Na ir pats didžiausias ačiū - visiems mano būrio DRAUGAMS. Drąsiai galiu Jus vadinti draugais, nes per tokį trumpą laiką tapome labai artimais. Esame vienas kumštis ir juo liksime. Iki kitų metų, Karkle.


Akvilė Gorbačaitė

 

 

2016 07 18


VĮ Valstybinių miškų urėdija Kauno regioninis
padalinys

El. paštas: info@kaunmu.lt
Romainių g. 2, 47327 Kaunas
Tel.: (8 ~ 37) 385600;Grupės Nr. 2100

+370 698 52122
Fak.: (8 ~ 37) 385493

Koordinatės 488864, 6087840 (LKS)  54o 55' 35.4" 23o 49' 35.7" (WGS)
 

Įmonės kodas: 

PVM mokėtojo kodas LT

A/s Nr.: 

AB „SEB bankas" Banko kodas: 70440

A/s Nr.: 

AB „Swedbank" Banko kodas: 73000Gaisringumas Ligos Medienos ištekliai