Raudondvario medelynas
Raudondvaris, Medelyno g. 1
Tel.: (8-37) 549224

 

Naujienos


Važiuosiantiems į mišką: informacija, kurią verta žinoti

Kristina Labanauskienė, „Savaitraštis Kaunui" 2016 m. rugpjūčio 5 d. 17:24

 

Po miškus pasipylė uogautojai, grybautojai, vantas rišantys ar vaistažoles skinantys miestiečiai. Valstybės įmonės Kauno miškų urėdijos vyriausiasis miškininkas Mindaugas Petkevičius primena keletą dalykų, svarbių lankantis miškuose.

- Ar galima statyti automobilį bet kur miške? - Transporto priemones galima palikti tik paženklintose stovėjimo vietose arba ant miško kelių, jų pakraštyje, užtikrinus galimybę keliu pravažiuoti kitoms transporto priemonėms. Draudžiama važiuoti miško paklote, bekele.

- Ar visuose miškuose galima grybauti? - Grybauti leidžiama visuose Lietuvos Respublikos miškuose, išskyrus: rezervatų (visą laiką) ir ornitologinių draustinių (nuo balandžio 1 d. iki rugsėjo 1 d.) miškus; miškus, kuriuose žmonių lankymasis ar grybavimas laikinai uždraustas ar apribotas savivaldos institucijų sprendimais. Privačiuose miškuose, esančiuose arčiau nei 100 m nuo miško savininko sodybos, grybus rinkti leidžiama tik miško savininkui sutikus.

- Ką patartumėte su savimi turėti miške? - Pintinę su tarpeliais dugne ir peilį.

- Kaip elgtis pasiklydus? - Daugelis išmaniųjų telefonų turi GPS funkciją, todėl žmonėms, kurie geba naudotis išmaniaisiais telefonais, patarčiau naudotis žemėlapių programėle. Tai - patikimas būdas rasti artimiausią kelią ir orientuotis, kaip grįžti į vietą, iš kurios atėjote. Neturint GPS imtuvo sudėtingiau, bet orientuotis įmanoma. Visada tiksliai žinokite vietą, kur pastatėte transporto priemonę. Tai jūs galite padaryti, radę artimiausią kvartalinį stulpą, ant kurio pažymėti kvartalų numeriai. Žinokite, iš kur ir į kur vedančiu keliu atvažiavote, kuriame jo kilometre sustojote. Jeigu transporto priemonę palikote kaime, žinokite jo pavadinimą. Įsidėmėkite, kuria kryptimi einate nuo pradinės vietos. Jeigu miškai jums nežinomi, neišeikite už kvartalo ribų, t. y. neikite per kvartalines linijas, kelius, upelius. Jeigu perėjote, atsiminkite, prie kurio šono (rytų, pietų, vakarų, šiaurės) šliejasi jūsų kvartalas. Miško kvartalų mažesnieji numeriai yra šiaurės vakaruose, todėl einant į pietus ar į rytus, kvartalų numeriai didės, o einant į šiaurę ar vakarus mažės.

- Ar galima pjauti beržų, ąžuolų ir kitų medžių šakas ir iš jų rišti vantas? - Valstybinėje miško žemėje augančių medžių ir krūmų (išskyrus šaltalankių) šakeles galima pjautu tai suderinus su žemės, miško savininku, valdytoju ar naudotoju. Šakeles leidžiama pjauti nuo augančių medžių ar krūmų ten, kur tai neigiamai nepaveiks medyno, ir nuo medžių bei krūmų, numatytų iškirsti.

- Kaip elgtis sutikus šerną ar radus jo gaišeną? - Sutikę šerną (ar kitą gyvūną), nepanikuokite ir nešaukite. Lėtai, nedarydami staigių judesių, atbulomis traukitės nuo jo. Radę šerno gaišeną, jos jokiu būdu nelieskite, nedelsdami praneškite Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai visą parą veikiančiu nemokamu telefono numeriu 8 800 40 403 arba kreipkitės į artimiausią VMVT teritorinį padalinį.  

 

Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/grynas/gamta/vaziuosiantiems-i-miska-informacija-kuria-verta-zinoti.d?id=71983370

 

 

2016 08 09


VĮ Valstybinių miškų urėdija Kauno regioninis
padalinys

El. paštas: info@kaunmu.lt
Romainių g. 2, 47327 Kaunas
Tel.: (8 ~ 37) 385600;Grupės Nr. 2100

+370 698 52122
Fak.: (8 ~ 37) 385493

Koordinatės 488864, 6087840 (LKS)  54o 55' 35.4" 23o 49' 35.7" (WGS)
 

Įmonės kodas: 

PVM mokėtojo kodas LT

A/s Nr.: 

AB „SEB bankas" Banko kodas: 70440

A/s Nr.: 

AB „Swedbank" Banko kodas: 73000Gaisringumas Ligos Medienos ištekliai