Raudondvario medelynas
Raudondvaris, Medelyno g. 1
Tel.: (8-37) 549224

 

Naujienos


Raudondvario medelynas sulauks šimtmečio ir pasodintų magnolijų žydėjimo

Raudondvario medelynas sulauks šimtmečio ir pasodintų magnolijų žydėjimo

Nežinioje dėl ateities gyvenantis Raudondvario medelynas nesileidžia gniuždomas slogių urėdijų pertvarkos nuotaikų. Aišku, netrykšta ir šventine euforija, nors šiemet mini veiklos devyniasdešimtmetį. Vis dėlto, tokiomis aplinkybėmis jis elgiasi labai kilniai - jubiliejaus proga Raudondvario miestelyje ir medelyne sodina pačius seniausius, aristokratiškai gražius ir anksčiausiai pražystančius medžius. Raudondvariečiams ir miestelio svečiams dovanojama lygiai tiek japoninių magnolijų, kiek veikia medelynas - 90.

Gimimo metrikų neturi

Medelyną per miestelio šventę labai iškilmingai pasveikino Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas, seniūnija ir įteikė Raudondvario seniūnijos vėliavą. Jokios kitokios jubiliejinės sukakties paminėjimo neplanuojantis Raudondvario medelynas vis dėlto norėjo kokiu nors būdu įprasminti ir įamžinti savo ilgametę veiklą.

Tiesa, niekas iš dabar jame dirbančių tiksliai nežino, kada yra tikrasis Raudondvario medelyno gimtadienis. „Medelyno „Gimimo metrikų" neturime, nieko tokio buvę vadovai nepaliko, bet iki medelynui bus šimtas metų gal ir surasime. Žinome tik tiek, kad jis įkurtas 1927 m., tad visus metus ir švenčiame, - šypsojosi Raudondvario medelyno viršininkė Rima Žebrauskaitė. - Manome, kad tai turėtų būti pavasarį, mat pavasarį medelynas visiems būna labiausiai reikalingas ir pastebimas".

Ištakos - dvarų medelynėliuose

Pasak Rimos, medelynų istorija Lietuvoje prasidėjo nuo dvaruose buvusių nedidelių, vos kelių arų medelynėlių, kuriuose augino vaismedžius, dekoratyvinius ir miškui skirtus augalus. Pirmi svetimšaliai augalai taip pat atkeliavo į dvarų parkus ir sodus, čia prasidėjo ir dekoratyvinė sodininkystė. Dvarų parkuose augantys atvežtiniai medžiai ir šiandien ne tik džiugina savo išlakumu, dydžiu, bet kartais tarnauja kaip motininiai augalai, nuo kurių renkamos sėklos, auginiai.

Daugiau

2018 01 03


VĮ Valstybinių miškų urėdija Kauno regioninis
padalinys

El. paštas: info@kaunmu.lt
Romainių g. 2, 47327 Kaunas
Tel.: (8 ~ 37) 385600;Grupės Nr. 2100

+370 698 52122
Fak.: (8 ~ 37) 385493

Koordinatės 488864, 6087840 (LKS)  54o 55' 35.4" 23o 49' 35.7" (WGS)
 

Įmonės kodas: 

PVM mokėtojo kodas LT

A/s Nr.: 

AB „SEB bankas" Banko kodas: 70440

A/s Nr.: 

AB „Swedbank" Banko kodas: 73000Gaisringumas Ligos Medienos ištekliai