Kaip baldai valgomajam keičia interjerą?

baldai, interjerasValgomojo erdvės įrengimas reikalauja ne tik daug dėmesio, bet ir žinių. Tinkamai parinkti baldai valgomajam keičia gyvenamosios erdvės nuotaiką, interjerui suteikia daugiau elegancijos ir rafinuotumo arba, priešingai, – daugiau praktiškumo ir kasdieniškumo. Kitaip sakant, prieš eidami kalbėtis su baldininku dėl jūsų valgomajam tinkamiausių baldų, visų pirma nuspręskite, kaip turi atrodyti jūsų svajonių namai ir kokia nuotaika valgomajame dominuos.

 

Valgomojo baldų dizaino sprendimai

Visų pirma reikėtų prisiminti, kad valgomojo erdvė skirta ne tik vakarienei, bet ir jaukiems pokalbiams su šeima ar draugais. Tai reiškia, kad čia esantys baldai turi atlikti ne tik praktinę funkciją, bet ir kurti namų stilių, atspindėti šeimos narių gyvenimo būdą, individualumą. Dėl šios priežasties baldų stiliui skiriamas itin didelis dėmesys. Kad priimtumėte optimaliausią sprendimą, siūlome bendrauti su rinkoje palankiai vertinamais ir ilgametę patirtį turinčiais baldininkais, kurie padės realizuoti individualius pageidavimus, derindami jums priimtiniausius praktiškumo, ergonomikos ir dizaino sprendimus.

Besikeičiantys laikai keičia ir valgomojo baldo dizaino sprendimus. Itin prabangius, rankų darbo baldus keitė sintetinės medžiagos ir minimalistiniai sprendimai, vėliau į madą sugrįžo natūralus medis, dar vėliau buvo imtos derinti klasikos ir modernumo idėjos. Priklausomai nuo finansinių galimybių ir interjero vizijos, galite rinktis tiek žinomų dizainerių baldus, tiek masiškai gaminamą produkciją. Tiesa, pirmasis sprendimas reikalaus itin didelių investicijų, antrasis negalės užtikrinti maksimalios kokybės. Ieškantiems aukso viduriuko, siūlome kreiptis į baldininkus, kurie gali užtikrinti, kad baldų gamyba bus atlikta iš aukštos kokybės medžiagų, o priimti stilistiniai sprendimai pabrėš jūsų namų individualumą.

 

Interjerą keičiančios spalvos

Rinkdamiesi baldus, nepamirškite, kad svarbu ne tik baldų forma, dydis ar gamybinės medžiagos, bet ir spalviniai sprendimai. Šviesos spalvos vizualiai didina gyvenamąją erdvę, toks interjeras atrodo šiuolaikiškesnis, modernesnis. Tamsūs atspalviai optiškai erdvę sumažina, todėl toks pasirinkimas rekomenduojamas itin erdviam valgomajam. Be to, natūralaus medžio spalva atrodo itin prabangiai ir elegantiškai. Iš kitos pusės, reikėtų prisiminti, kad tamsus interjeras reikalauja daugiau priežiūros, ant tamsaus baldo lengviau matomos dulkės ir kiti nešvarumai.

 

Aksesuarai taip pat svarbu

Siekdami pagyvinti valgomojo interjerą, nepamirškite dailių dekoro elementų: staltiesių, vazų, paveikslų, užuolaidų ir kt. Derindami spalvas, atsižvelkite į bendrą valgomojo erdvę. Jei dominuoja tamsios spalvos, rinkitės šviesias dekoracijas. Ir atvirkščiai – šviesiame interjere derės tamsesni, ryškių spalvų aksesuarai, kurie suteiks daugiau žaismingumo. Nepersistenkite! Spalvų margumynas atrodys chaotiškai ir nestilingai.