Kodėl bio židinys tapo bene svarbiausiu šiuolaikinių namų interjero akcentu?

Bio židinys išsiskiria subtilia elegancija ir praktiškumu, kurį vertina vis daugiau Europos pirkėjų. Jei namuose nėra galimybės įrengti kamino, t. y. negalima montuoti tradicinio židinio, bio židiniai tampa puikia išeitimi žmonėms, trokštantiems mėgautis jaukia ugnies skleidžiama šiluma, nesukant galvos dėl židinio įrengimo darbų. Tiesa, nors šie židiniai paprastai naudojami kaip alternatyva tradiciniam židiniui, vis dažniau bio židiniai pasirenkami ir kaip pagrindinis šiuolaikinio būsto interjero akcentas, tampantis esminiu traukos objektu.

Lengvas montavimas ir mobilumas

Bio židiniai pasižymi itin lengvu montavimu. Iš tiesų, jie gali būti naudojami praktiškai bet kur. Židinys gali būti padedamas ant įvairių paviršių arba montuojamas į baldus. Taip pat, esant poreikiui, gali būti daroma metalinė židinio kapsulė, todėl toks židinys estetiškai nelabai skirsis nuo tradicinio malkomis ar dujomis kūrenamo židinio.

Kadangi bio židiniai nėra priklausomi nuo kamino ar kitos vietos, o jų gamybos sprendimai paprastai nereikalauja specialaus apdirbimo, tai suteikia bio židiniams mobilumo. Juos galima perstatyti iš vienos vietos į kitą, paskolinti ar persinešti kraustantis.

Augančios technologinės galimybės

Paprastai bio židiniai yra uždegami į juos įpilant ekologiško kuro – bioetanolio, kuris yra draugiškas aplinkai ir žmonėms, neturi jokio kvapo, nepalieka suodžių ar pelenų. Nors tradiciniai bio židinių variantai vis dar populiarūs, šiuo metu bene daugiausiai dėmesio sulaukia automatiniai bio židiniai, kurie yra valdomi naudojant nuotolinį valdymo pultelį. Tai itin palengvina kasdienį židinio naudojimą, be to, toks bio židinys tampa itin patraukliu šiuolaikinio interjero akcentu. Tiek vienas, tiek kitas sprendimas užtikrina taupų degalų naudojimą ir leidžia mėgautis ugnies grožiu minimaliomis sąnaudomis.

Įvairūs dizaino sprendimai

Bio židinių apdaila ir dizaino sprendimai yra praktiškai neribojami fantazijos. Tai židiniai, kurie gali derinti akmens, apdailos plokščių, stiklo, dekoratyvinio betono sprendimus, ir atitikti išrankiausio kliento poreikius. Šių židinių modelių pasirinkimas, lyginant su tradiciniais židiniais, iš tiesų yra nemenkas. Kadangi šie židiniai ir yra skirti estetikai bei grožiui (nors šie židiniai ir skleidžia šilumą, jais nepavyks apšildyti didesnės erdvės patalpų), šioje srityje jie tampa lyderiais. Pasitelkus dizainerių fantaziją, kai kurie židiniai gali tapti net ir unikaliais meno kūriniais. Galima sakyti, kad bio židinių neriboja jokie griežti techniniai parametrai, todėl dizaineriai neretai žaidžia židinių masteliu, siūlydami nuo kelių dešimčių centimetrų pločio iki kelių metrų dydžio bio židinius.