Kuo skiriasi skolų pirkimas nuo išieškojimo?

 

Labai dažnai versle pasitaiko situacijų, kai susidaro skolos. Vienos jų didesnės, kitos mažesnės, tačiau tame nieko bloga, jeigu skolos yra laiku grąžinamos. Skolos gali būti ir kreditas, ir neapmokėtos prekės ar gautos paslaugos, už kurias nebuvo atsiskaityta. Blogiausia, jeigu skolininkas tyčia vengia atsakomybės ir akivaizdu, jog atsiskaityti nė neketina. Tokiais atvejais patariama skolą tiesiog parduoti. Tačiau ne visi žino, kas yra ir kaip jis veikia.

 

Kaip parduoti skolą?

Skolos pirkimas vykdomas labai paprastu būdu. Tokią paslaugą teikia įvairūs Lietuvoje veikiantys šios srities specialistai. Prieš parduodant skolą, reikėtų surinkti visą svarbią informaciją apie ją. Įsitikinkite, kad turite dokumentus, kurie pagrindžia skolos egzistavimą ir nesumokėjimą. Tam reikėtų turėti sutartis, pasirašytą skolos raštelį, vekselį, susirašinėjimus ir kitus dokumentus, kurie įrodo skolininko prievolę grąžinti skolą. Visus šiuos dokumentus reikėtų pateikti skolų išieškojimo įmonei ir ši įvertintų, ar tikrai gali įsigyti Jūsų skolą. Jeigu atsakymas teigiamas, įmonė pasiūlo Jums sumą, už kurią gali skolą nusipirkti. Taip Jūs atgaunate dalį pinigų ir daugiau Jums nebereikia ieškoti skolininko bei kontaktuoti su juo.

Kuo pardavimas skiriasi nuo išieškojimo?

Skolų pirkimas yra kiek kitoks nei skolų administravimas. Pastaruoju atveju antstolis perima skolą ir pasirūpina, kad ji būtų grąžinta, tačiau skolininkas pinigus vis tiek grąžina Jums. Tik atgavę skolą, Jūs sumokate antstoliui už jo darbą, padėjusį susigrąžinti skolą. Tačiau tais atvejais, kai norite taupyti laiko ir nebenorite turėti bendrų reikalų su skolininku, skolą galite tiesiog parduoti. Jūs atgausite dalį pinigų ir skolininkas bus skolingas jau ne Jums, o antstoliui ar skolų išieškojimo bendrovei. Tai geras sprendimas tuomet, kai atrodo, kad situacija sudėtinga, o Jūs nenorite gaišti daugiau laiko skolai atgauti.

Ar galima parduoti fizinio asmens skolą?

Dažniausiai skolų išieškojimas vykdomas tais atvejais, kai skoloje yra juridinis asmuo, tačiau iš fizinio asmens skolą išieškoti taip pat galima. Fizinio asmens skolų pirkimas atliekamas taip pat kaip ir fizinio. Svarbiausia čia – skolą pagrindžiantys dokumentai. Jeigu tokius turite, tuomet visiškai nesvarbu, ar skoloje yra įmonė, ar fizinis žmogus. Nes prievolę grąžinti skolą visiems vienoda, o galiojantys įstatymai dėl atsiskaitymo už gautas prekes ar paslaugas – taip pat.