Seimo komitetas siūlo Vyriausybei vertinti Viešųjų pirkimų tarnybos veiklą

Seimo komitetas siūlo Vyriausybei vertinti Viešųjų pirkimų tarnybos veiklą

Seimo Aplinkos komitetas (AK) siūlo Vyriausybei vertinti Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) veiklą. Toks sprendimas priimtas trečiadienį aptarus klausimą dėl miško gaisrų stebėjimo elektroninės įrangos efektyvumo. VPT dėl šios įrangos pirkimo yra pateikusi kritiškas išvadas.

Tuo tarpu komiteto posėdyje dalyvavęs generalinis miškų urėdas Benjaminas Sakalauskas tvirtino, jog sistema veikia gerai, o VPT išvados – nepagrįstos. „Tas ažiotažas ir triukšmas yra viena sudedamųjų dalių viso to teroro, kuris vyksta prieš mus jau keletas metų. (…) Įdiegta gaisrų stebėjimo sistema yra viena iš sėkmingiausių sistemų, kurios veikia”, – kalbėjo generalinis urėdas.

VPT išvadas skeptiškai įvertino ir komiteto nariai. „Kodėl mes turėtume kvestionuoti sistemą, kuri tos pačios firmos įdiegta veikia kitose šalyse? Tai tuomet, jei kokia nors institucija nusipirks mašiną, ir nuleis ratą, mes sakysime, kad „Mercedes” yra bloga firma?” – BNS sakė Aplinkos komiteto pirmininko pavaduotojas konservatorius Paulius Saudargas.

VPT savo vertinime nustatė, kad Generalinė miškų urėdija pažeidė įstatymą, įsigydama beveik 44 mln. litų kainavusią gaisrų stebėjimo sistemą. Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis dėl šių išvadų kreipėsi į prokurorus bei Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą.

Nagrinėti Generalinės miškų urėdijos diegiamą Vieningos antžeminės automatinės miško gaisrų stebėjimo sistemos projektą VPT pradėjo praėjusių metų vasaros pradžioje. Generalinė miškų urėdija su pateiktomis išvadomis kategoriškai nesutinka. Viešai paskelbtas išvadas kritiškai vertina ir technikos tiekėjai, ir su ja bandymus atlikę ekspertai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *