Septyni nauji „Afrikini kiaulių maro” atvejai

Septyni nauji AKM atvejai

Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto specialistai patvirtino AKM diagnozę 5 sumedžiotiems (Kaišiadorių, Utenos, Molėtų, Rokiškio ir Varėnos rajonų savivaldybėse) ir 4 gaišusiems šernams (Vilniaus ir Kauno rajonų savivaldybėse).
Kaišiadorių rajone nustatytas pirmas AKM atvejis. Iš viso šiais metais Lietuvoje AKM užregistruotas 19-koje rajonų, nustatyti 77 atvejai laukinėje faunoje ir 13 židinių kiaulininkystės ūkiuose.
Vietovės, kuriose nustatytas AKM, laikomos užkrėstomis teritorijomis. Jose vykdoma intensyvi stebėsenos programa. Kiekvieną savaitę vykdomos vietovių apžiūros siekiant surasti, surinkti ir sunaikinti gaišusius šernus.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kad miške aptikus šerno gaišeną, jos negalima nei liesti, nei judinti. Būtina nedelsiant informuoti VMVT visą parą veikiančiu nemokamu telefono numeriu 8 800 40 403, kreiptis į VMVT teritorinį padalinį, esantį kiekviename rajone, arba pranešti privačiam veterinarijos gydytojui.
Praėjusią savaitę Žaizdrių kaime (Trakų r.) buvo nustatytas ir ūkis, į kurį pateko AKM virusas. Jame savo reikmėms buvo auginta tik viena kiaulė. Pradėjus epizootinį tyrimą, specialistai priėjo prie išvados, kad pagrindine užkrato priežastimi galėjo būti pašarai, nes kiaulė buvo šeriama maisto, taip pat ir miško grybų atliekomis.

Daugiau

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *