Urėdai ir mokslininkai prieš medienos vagišius

Urėdai ir mokslininkai prieš medienos vagišius

Laimei, kovoje su medienos vagišiais, miškininkai – ne vieni. Šįkart jiems į pagalbą suskubo Kauno technologijos universiteto Elektros ir elektronikos fakulteto mokslininkai, pasiūlę naujomis technologijomis paremtą problemos sprendimo būdą. Bendradarbiaujant su Šakių miškų urėdija sukurtą prietaisą, padėsiantį apsisaugoti nuo įžūlių ilgapirščių, visi norintieji galėjo išvysti spalio 1-3 dienomis vykusioje parodoje „Sprendimų ratas 2015″, surengtoje Aleksandro Stulginskio universitete.

Anot KTU Elektros ir elektronikos fakulteto profesoriaus Vytauto Markevičiaus, modernią sistemą, apsaugančią nuo medienos vagysčių, sudaro mažų gabaritų prietaisas, kurį nesunku įmontuoti į medžio masyvą. Vėliau, jo siunčiamo signalo pagalba galima lengvai sekti medienos buvimo vietą net tris mėnesius.

„Su VĮ „Šakių miškų urėdija” bendradarbiaujame jau ketveri metai. Pati technologija nėra visiškai nauja, taip vadinamos ‚blakės‘ medienos apsaugai yra naudojamos jau kurį laiką. Tačiau mes nuolat ieškome, kaip patobulinti tokias sistemas, o parodos metu pristatyta jau trečioji šios sistemos versija. Džiaugiamės, kad mūsų sukurti prietaisai tarnauja visuomenės labui, o įvairios institucijos vis dažniau bendradarbiauja su mokslo atstovais ieškodamos naujausiomis technologijomis paremtų sprendimų. Esu tikras, jog ir toliau aktyviai dalinsimės patirtimi ir ateityje drauge kursime pažangiausias prevencines sistemas”, – teigė KTU Elektros ir elektronikos fakulteto profesorius.

 

Daugiau

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *