Į šventę – iš rudenėjančių miškų

Šiandien po darbų, savo profesinės šventės išvakarėse, miškininkai iš rudenėjančių miškų suks Liškiavos link, kur susibūrę draugėn aptars, ką iš miško paėmė ir kiek jam atidavė. Nuo 2000-ųjų Miškininko diena kasmet švenčiama trečiąjį rugsėjo šeštadienį.

Šios dienos proga sveikindamas visus šalies miškininkus aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas sako, kad tai ypatingos profesijos žmonės. Ministro žodžiais, ne jie pasirenka mišką, o jis juos. Ir pasirenka pačius ištikimiausius.

Šiandien Liškiavoje profesinę šventę pirmą kartą valstybinių miškų darbuotojai pažymės kartu su privačių miškų savininkais ir pirmą kartą per šią šventę bus apdovanoti pavyzdingai tvarkomos privačios miško valdos šiemetinio konkurso, kurį surengė Aplinkos ministerija ir Lietuvos miško savininkų asociacija, laimėtojai.

Šalies miškininkų bendruomenę sudaro keli tūkstančiai profesionalų – jie dirba ne tik valstybinėse miškų urėdijose, bet ir privačiuose miškuose. Jų bendro darbo rezultatas – jau daugiau kaip pusę amžiaus didėjantis šalies miškingumas.

Dabar miškai užima trečdalį Lietuvos – 33,4 proc. viso ploto. Didesnę jų dalį – apie 60 proc. – sudaro valstybiniai miškai. Iš miškų urėdijų į valstybės biudžetą patenka apie 42 proc. jų gaunamų pajamų. Kasmet urėdijos šalies iždą papildo maždaug 66 milijonais eurų.

Daugiau

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *