Miškų valdymo pertvarka bus įgyvendinta tik tariantis su miškininkais

aplinkos ministras Kęstutis Navickas oficialiu raštu kreipėsi į visas 42 VĮ miškų urėdijas dėl valstybinių miškų valdymo pertvarkos. Artimiausiu metu rengiamasi pakviesti visų urėdijų atstovus aptarti pertvarkos eigą ir būsimos valstybės įmonės struktūrą. Iš miškininkų sudarytai darbo grupei pateikus galutinius pasiūlymus, jie bus pristatomi kiekvienos VĮ miškų urėdijos darbuotojams atskirai organizuojamuose susitikimuose. Seimui priėmus Miškų įstatymo pataisas, atsiveria kelias pereiti prie vienos valstybinių miškų įmonės valdymo modelio.

„Urėdijos nebus naikinamos, o palaipsniui pertvarkomos į centralizuotai valdomus ne mažiau kaip 25 regioninius valstybės įmonės padalinius. Kadangi girininkija – smulkiausias, bet labai svarbus miškininkavimo vienetas, po pertvarkos išliks esamas girininkijų skaičius su visais šioje grandyje dirbančiais specialistais: girininkais, eiguliais, medelynų specialistais bei miško darbininkais”, – pažymi aplinkos ministras.

Standartizavus girininko veiklą, jo pavaduotojai ir eiguliai mažiau dirbs su medienos ruoša, jos apskaita ir įvairiais medienos matavimais, o atliks darbus, susijusius su aplinkosauginėmis, ypač gamtotvarkinėmis funkcijomis.

Skaičiuojama, kad pertvarkius valstybinių miškų ūkio valdymą, kasmet būtų sutaupyta po 10 mln. eurų įmonės lėšų ir iki 3 mln. eurų iš valstybės biudžeto. Šias lėšas bus galima panaudoti miškininkų atlyginimams didinti ir miškų gamtosauginėms funkcijoms sustiprinti. Iš pradžių planuojama panaikinti tas pačias funkcijas vykdančių specialistų atlyginimų skirtumus, o vėliau ir padidinti miškininkų darbo užmokestį.

Be to, bus užtikrintas darbo santykių stabilumas, laikomasi darbuotojų darbo, ekonominių bei socialinių teisių. Reorganizuojamų miškų urėdijų darbuotojams darbo sutartyse bus išsaugotas nepertraukiamasis darbo stažas bei kitos garantijos ir lengvatos, numatytos Darbo kodekse.

Skaitykite daugiau :

Viena mintis apie “Miškų valdymo pertvarka bus įgyvendinta tik tariantis su miškininkais

  1. Profesionalaus fotografo teikiamos foto paslaugos

    Turbūt nerasime žmonių, kuriems nebūtų buvę reikalingos vienokio ar kitokio pobūdžio foto paslaugos. šiuolaikinėje fotografijoje , fotografo teikiamos foto paslaugos apima labai platų gyvenimo sričių spektrą. Tai ir dokumentinių nuotraukų darymas, asmeninės fotosesijos, krikštynos, vestuvių fotografijos, fotoalbumai, foto knygos, renginių,švenčių fotografavimas, išleistuvių, vakarėlių, gimtadienių nuotraukos ir kitos įvairios foto paslaugos.
    Žinoma priklausomai nuo fotografo profesionalumo ir jo patirties , jo teikiamų foto paslaugu kokybė ir kainos gali labai skirtis. Todėl visada pravartu įsitikinti ar pasirinkto fotografo teikiamos foto paslaugos ir jų kokybė pateisins jūsų reikalavimus ir lūkesčius. Labai gerai jei fotografas turi savo internetinį puslapį kuriame būtų galima surasti jo teikiamas foto paslaugas, peržiūrėti nuotraukų galeriją ir tokiu būdu nuspręsti ar jo siūlomų paslaugų kokybė yra tinkama.
    Savaime suprantama , kad kiekvienas profesionalus fotografas turi savo asmeninį foto stilių ir rūpinasi, kad jo teikiamų foto paslaugu kokybė atitiktų klientų reikalavimus. Štai kodėl kiekvienam fotografui yra svarbios ne tik fotografijos žinios, bet ir sugebėjimas perteikti vidines būsenas ir emocijas ,kad tikrai pavyktų padaryti išraiškingas ir gražias foto nuotraukas.
    http://www.fotografe.eu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *