Naujų padangų paklausa liudija augantį vairuotojų sąmoningumą

padangų kainos

Viena vertus, automobilis – įrankis, be kurio dažnas mūsų negali įsivaizduoti nei vienos dienos, tačiau žvelgiant iš kitos pusės, tai – nepasotinamas aparatas, visada pasiruošęs suryti mūsų pinigus. Sumokėjai kasmetinę duoklę draudėjams, žiūrėk, jau reikia ir „apavą“ keisti. Nors iš pirmo žvilgsnio naujų padangų kainos atrodo gana didelės, tačiau ekspertai pataria žiūrėti ne į „plikus“ skaičius, o kokybę. Dėvėtos padangos, nors ir yra pigesnės, tikrai netarnaus ilgai, negana to, šios gali tapti skaudžių nelaimių kelyje priežastimi.

Dėvėtos padangos lietuvius pasiekia iš įvairių Europos kampelių. Sutikite, naivu tikėtis, jog kažkas išmes geras padangas – dažniausiai pastarosios turi įvairių defektų, kurie iš pažiūros nėra pastebimi. Padangų ilgaamžiškumas priklauso nuo to, kaip šios yra prižiūrimos bei koks vairavimo stilius  propaguojamas. Dėvėtas padangas parduodantis asmuo negali žinoti (o jei ir žinotų, vargu ar pasakytų), koks savininkas naudojo jus dominančias padangas bei dėl kokių priežasčių šias nusprendė pakeisti į naujas. Gali būti, jog automobilis įvažiavo į duobę, o savininkas, norėdamas užbėgti už akių būtinybei išmesti padangas, suskubo šių atsikratyti. Tokiu atveju tik laiko klausimas, kada ant padangos iššoks guzas, ši susisluoksniuos ar važiuojant sprogs (turbūt net nereikia sakyti, kokios to pasekmės laukia).  Kita vertus, nebūtina kalbti apie padangų „traumas“ – vien bėgantys metai keičia padangų eksploatacines savybes. Atsižvalgius į minėtus faktus, naujų padangų kainos nebeatrodo tokios gąsdinančios, netgi priešingai. Tikėtina, jog įvertinus laiką, kurį gali tarnauti naujos padangos, šios neretai tampa pigesniu variantu nei dėvėtus.

Prekybininkai, kurie prekiauja ratlankiais bei padangomis, pastebi džiuginančią tendenciją, jog lietuvių susidomėjimas naujomis padangomis nuolat auga. Vis rečiau pirkėjas aklai pasitiki teiginiu, jog geriau pirkti žinomo gamintojo dėvėtas nei neaiškios firmos naujas padangas. Kas iš to firminio ženklo, jei padanga sudilusi? Dar nėra atrasta technologija, galinti neutralizuoti laiko bei dėvėjimo daromą poveikį padangų kokybei. O ir tos „brandinės“ padangos nėra kažkas, kas prieinama tik patiems turtingiausiems: tereikia paieškoti pardavėjų, siūlančių protingas kainas ar skirti laiko patrauklių akcijų paieškai (žiemos metu geriausia dairytis vasarinių,  vasaros, priešingai, žieminių padangų). Prieš renkantis „batus“ savo automobiliui, pagalvokite, jog investuojate į savo bei kitų eismo dalyvių saugumą.