Šaldytuvų kainos nebesikandžioja

saldytuvai kaina

saldytuvai kaina

Pamenu, kaip pirkau savo pirmąjį šaldytuvą. Tai buvo dviejų durų kreminės spalvos LG. Jis kainavo prieš dešimtmetį net 2100 litų. Dabartiniais pinigais – apie 600 eurų. Panašiai kainuoja ir nebrangūs Side by Side šaldytuvai dabar. Tiesa, už 600 eurų vargu, ar tokį įmanoma rasti, tačiau už 700 eurų pasirinkimas didelis.

Šaldytuvai kaina nustebinti nelabai gali. Nebent jie išmanieji, su dideliais ekranais.

Į ką atkreipti dėmesį perkant šaldytuvą dviem durimis?

Pirmiausia atkreipkite dėmesį į litražą. Paprastai techninėse specifikacijose rašomi du litražai – šaldiklio ir šaldytuvo. Būtent į šaldiklio litražą ir atkreipkite dėmesį. Jis tikrai didelis. Paprastai būna apie 150-180 litrų. Štai čia priminkime ir kainas.

Jei turite savo nedidelį sodą ar ūkį, jums reikalingas būtent toks šaldytuvas su kuo didesniu šaldikliu. Ten dėsite savo šaldytas uogas, grybus, daržoves, koldūnus, aišku, mėsą. Jei auginate vištas ar perkate visą kiaulę (aišku paskerstą), toks šaldiklis labai praverčia. Galite nepirkti dvidurio šaldytuvo ir rinktis viengubą. Bet tokiu atveju jums reikės atskiro šaldiklio. Paprastai jie kainuoja 300-400 eurų, o pigiausias normalus šaldytuvas – apie 300 eurų. Jame tada tilps ne itin daug produktų. O kas jei atskiro šaldiklio neturite kur pastatyti? Štai jums ir taupymas. Dviduris šaldytuvas tikrai apsimoka. Visada galima surasti kainų palyginimą portale Kainos.lt ir išsirinkti pigiausią to modelio variantą.

Netaupykite No frost funkcijos sąskaita

Pigiuose šaldytuvuose paprastai nėra dviejų funkcijų, kurios šiuolaikiniuose namuose yra labai reikalingos – No Frost ir 0 laipsnių zona. No Frost reiškia „nėra šerkšno“. Taip, ant šaldytuvo sienelių nesusidaro šerkšnas, net kai šaldytuvas atidarinėjamas dažnai ir atidarytas laikomas ilgai. Kas turi vaikų, tas supras, kad ši technologija labai svarbi. 0 zona yra viena lentyna, kurioje temperatūra yra 0 laipsnių. Paprastai šaldytuve palaikoma 5-7 laipsnių šilumos temperatūra. 0 laipsnių zona yra sukurta daržovėms laikyti. Jos ten išsilaiko labai ilgai ir nepraranda savo prekinės išvaizdos.

Abi šios funkcijos reiškia, kad šaldytuvas kainuos 100-200 eurų brangiau. Patikėkite, taupyti šių funkcijų sąskaita tikrai nevertėtų.

Kaip sutaupyti?

Pirkdami dvidurį šaldytuvą įsitikinkite, kad tarp funkcijų nėra kokio LCD ekrano su šeimos fotoalbumu, užrašine ir t.t. Tai labai padidina šaldytuvo kainą. Pirmaisiais mėnesiais tuo ekranėliu naudositės, vėliau jis ir liks tik nereikalingu žaisliuku. Šaldytuvą perkate mažiausiai 10 metų, tad neaišku, kokios technologijos bus po dešimtmečio…

Dviduriai šaldytuvai kartais turi ledukų gaminimo mechanizmus, gėrimų pilstytuvus ir kitas funkcijas, paprastai montuojamas į dureles. Jos tikrai nėra reikalingos, kai turite tokį didelį šaldiklį. Ten galite susidėti dešimtis maišelių su vandeniu ir prisišaldyti ledukų savo vakarėliui pilną šaldiklį. Gėrimų pilstytuvas tiesiai iš šaldytuvo? Tikrai? Tai kodėl šaldytuvas jums nugaros negali pakasyti? Pasijudinkite patys ir tiesiog ištraukite šaltą gėrimą ir išpilstykite patys. Kam mokėti papildomą 100 eurų už funkciją, kuria naudositės vieną kartą per metus?..