Viskas, ką turite žinoti apie skalbimo mašinas

skalbimo masinos

Skalbimo mašinos – tikros mūsų buities karalienės, palengvinančios drabužių priežiūrą ir suteikiančios galimybę sutaupyti labai daug laiko ir pinigų, kuriuos skirtume skalbinius plaudami rankomis ar kaskart nešdami į valyklą. Todėl renkantis tokį prietaisą, tai daryti reikėtų labai atsakingai ir nepersistengiant su taupymu. Juk kokybiškos skalbimo mašinos gali tarnauti metų metus. Kadangi rinkoje yra ne vienas rimtas gamintojas, siūlantis skalbimo mašinas, mažiau žinančiam apie šio prietaiso subtilybes gali susisukti galva. Ką apie skalbimo mašinas turi žinoti kiekvienas?

Dydis

Paprastai skalbimo mašinos būna trijų dydžių. Standartinės yra naudojamos daugelyje namų ir didesnės kvadratūros butų. Jų aukštis siekia 85 cm, plotis – 60 cm, o gylis – 58 cm. Šios skalbimo mašinos nebūna priglaudžiamos prie sienos ir reikalauja erdvės, todėl retai kuomet tinka virtuvėje ir yra labiau naudojamos vonios kambaryje. Mažų gabaritų skalbimo mašinos yra 67cm aukščio, 50 cm pločio ir 40 cm gylio. Jos be galo kompaktiškos ir funkcionalios, todėl tiks mažoms patalpoms. Rinkoje taip pat labai populiarios siauros skalbimo mašinos, kurios primena standartines, tačiau jų gylis yra 32 cm. Jos puikiai pasitarnaus, jei turite itin mažą vonios kambarį ir skalbimo mašiną norite įrengti virtuvėje.

Funkcijos

Daugeliui atrodo, kad geriausios skalbimo mašinos turi labai daug įvairių funkcijų ir skirtingų programų. Tai netiesa. Dažnai žmonėms nė nereikia tiek režimų ir galimybių, todėl naujausi gaminiai apima pačias pagrindines ir praktiškiausias funkcijas, tokias kaip papildomas skalavimas ar režimas, neleidžiantis skalbiniams susiglamžyti. Kad nereikėtų ilgas valandas analizuoti skalbimo mašinos instrukcijų, verčiau iš anksto numatykite, kokios programos jums tikrai reikalingos ir pirkite kuo paprastesnį įrenginį – jis kainuos mažiau ir tarnaus patikimiau.

Valdymas

Skalbimo mašinos paprastai  turėti mechaninį sukamų rankenėlių arba elektroninį valdymą mygtukais. Pasitaiko atvejų, kuomet valdymas gali būti mišrus, apimantis ir mechaninį, ir elektroninį. Tarp valdymo tipų didelio skirtumo nėra, tačiau rekomenduojama tiesiog patiems pasinagrinėti ir nuspręsti, kuris jų yra suprantamiausias ir patogiausias. Juk nesinori kiekvieną kartą prieš skalbiant žmonos, vyro ar vaikų klausinėti, ką reiškia kuris mygtukas?