Atleidimas iš darbo neprivalo būti chaotiškas

atleidimas

Vieni dalykai malonūs, kiti – ne. Atleidimas iš darbo nepriskiriamas prie maloniųjų, tačiau tai nereiškia, kad viskas turėtų vykti itin šiurkščiai. Jeigu situacija sprendžiama kreipiantis į profesionalius teisininkus, tuomet atleidimo iš darbo reikalai pasisuka geresne linkme.

Kad neišsibalansuotų įmonės veikla

Jei kirba kokia mintis, padėti gali konsultacija. Pavyzdžiui, reikia patarimo dėl darbo teisės klausimo. Žmogus, kuris šioje srityje nesispecializuoja, valandų valandas ieškos, bandys susigaudyti, kur, kas ir kaip. Bet štai kreipiatės į darbo teisės specialistus ir atsakymai žymiai greitesni bei, žinoma, tikslūs.

Atleidimo iš darbo reikalai (nors tai ir ne pati maloniausia darbdavio ir darbuotojo bendravimo dalis) neprivalo kelti streso ir užgožti pirminių darbų. Jeigu taip nutiktų, kad pirminiai darbai lieka nuošalyje, tuomet įmonės veikla išsibalansuotų.

Tad darytina prielaida, jog atleidimas iš darbo turėtų būti patikimas profesionalams. Jeigu į šią nuostatą numojama ranka, vėliau kyla daugiau rūpesčių. Pavyzdžiui, taip įsigilinama į darbo teisės klausimus, kad pamirštamas koks nors užsakymas.

Kodėl darbuotojas atleidžiamas?

Kad verta kreiptis į teisininkus patvirtina ir situacijų įvairovė. T. y. vienais atvejais linkstama teigti, kad kaltas darbdavys, o kitais atvejais – kad darbuotojas. Kartais apskritai jokių kalčių neieškoma, bet situacija vis tiek neaiški. Tai sufleruoja, kad prireikus gilintis į darbo teisės specifiką geriausia yra kreiptis į teisininkus. Taip sutaupoma laiko, o ilgainiui ir pinigų.

Atleidimas iš darbo neprivalo būti chaotiškas. Todėl ir vertėtų perduoti teisinį vairą juristams, vos tik kas nors ne taip. O dar palankiau – turėti kontaktą, kuriuo galima susisiekti ir kuris neapvils – suteiks konsultaciją, įsigilins, padės.

Jeigu darbuotojas sako „nežinau, kodėl mane norite atleisti ir su tuo nesutinku“, tada arba darbdavys neargumentavo, arba darbuotojas neišgirdo, nesuprato. Ginčuose retai vienas būna kaltas – taip byloja metų metus kaupta žmonių išmintis. Dėl to tampa kur kas sunkiau susigaudyti. Vadinasi, variantas štai toks: susisiekti su specialistais, kuriems teisė neatrodo kaip tankus miškas ir kurie nusiteikę pateikti ne tik argumentus, bet ir sprendimus.

Kodėl darbuotojas atleidžiamas? Priežasčių gali būti visokių. Bet ar jos pagrįstos? Ar darbuotojas gerai elgiasi? O darbdavys? Tai klausimai, į kuriuos kartais labai sudėtinga rasti atsakymus. O jeigu nemalonumai tęsiasi jau kurį laiką, tai nelengva ir prisiminti, nuo ko viskas prasidėjo.

Jeigu pasinaudojama patarimu kreiptis į teisės specialistus, gaunama profesionali konsultacija. Viskas tampa kur kas aiškiau, nereikia sukti galvos dėl chaoso. Atleidimas iš darbo ir chaosas – gana ryški sąsaja, bet jos galima išvengti.

Beje, asmenys, teikiantys minėtas konsultacijas ir padedantys atleidimo iš darbo klausimais, dažnai siūlo ir daugiau paslaugų. Pavyzdžiui, suburta įmonė, kurioje ir buhalteriai, ir teisininkai. Tai puiki žinia ir palengvinimas.