Bituminė stogo danga – viena sparčiausiai populiarėjančių alternatyvų

stogas

Renkantis bet kokį namo konstrukcinį elementą, tenka atsakyti į daugybę klausimų: vieni variantai atmetami, o kiti, įvertinus pastarųjų privalumus bei trūkumus, priimami kaip teisingiausias sprendimas. Stogas – itin svarbi pastato dalis, tad sprendimas, kokią dangą rinktis – itin atsakingas žingsnis. Profesionalios konsultacijos galite tikėtis iš savo darbą išmanančių specialistų ar asmenų, iš kurių ketinate pirkti žaliavas, tačiau šioje situacijoje pravartu prisiminti liaudies išminties perliuką, jog turimų žinių ant pečių nešioti neteks. Kuo daugiau „pasikaustęs“ tam tikroje srityje būsi, tuo mažiau šansų likti „apmautam“: saldžialiežuviai prekybininkai nesugebės įkišti to, kas tau iš tiesų netinka. Šį kartą dėmesio centre – bituminės stogų dangos.

Bituminė stogo danga rinkoje sulaukia vis daugiau populiarumo. Tai lemia žemiau pateikti šios medžiagos privalumai.

Atsparumas drėgmei. Hidroizoliacinė danga – sinonimas, kuriuo dar pavadinama bituminė stogo danga. Pastarasis pavadinimas kilę ne šiaip sau, o dėl didelio šios dangos atsparumo vandeniui. Ar tai – ne vienas pagrindinis reikalavimų, dažniausiai keliamų stogams?

Tinkamumas nestandartinių formų stogams. Originalių formų stogas vilioja akį, tačiau bandant pastarąjį uždengti, susiduriama su nemažai problemų. Išeitis – lanksčios bituminės stogų dangos, kurias naudojant ne tik paprasta uždengti sudėtingesnių formų stogus, bet ir atliekų kiekis stebėtinai mažas.

Patrauklus dizainas. Bituminė stogo danga patraukli savo išskirtinėmis formomis, dydžiu bei spalvomis. Platus pasirinkimas išpildys net įnoringiausių klientų norus ir leis šiems įgyvendinti išskirtinius pageidavimus eksterjero kūrimo atžvilgiu.

Ilgo tarnavimo garantija. Specialistai teigia, jog bituminė stogo danga savo eksploatacinių savybių nepraranda net 30-40 metų, tačiau realiai suteikiama 15-20 metų produkto garantija. Aišku, svarbu pasirūpinti, jog stogo danga būtų tinkamai pritvirtinta.

Kaina – dar vienas privalumų, dėl kurių bituminė stogo danga vertinama teigiamai. Tiesa, tai – individualus faktorius, priklausantis nuo kiekvieno kliento situacijos. Galutinę stogo dangos kainą įtakoja šie kriterijai:

  • dangos rūšis;
  • stogo dengimui naudojami priedai;
  • stogo dengimui reikalingi įrankiai;
  • senos stogo dangos utilizavimas.

Tiesa, nei bituminė, nei jokia kita stogo danga nėra ideali. Vienas pagrindinių minusų šiuo atveju – bitumo dangos savybė minkštėti esant 45-50 laipsnių temperatūrai.