Padauguvos girininkas atstatė partizanų bunkerį, kad leistų vaikams prisiliesti prie istorijos

Partizano vaikaitis. Žaliaraištis – Aukščiausiosios Tarybos gynėjas. Šaulys. Tai – Kęstutis Markevičius, Padauguvos girininkas. Tačiau užtruko ilgiau nei valandą, kol šis vyras atsivėrė ir susidėliojo paveikslas, kodėl žmogus aukotų laisvą laiką, kad vietiniams vaikams sukurtų šansą prisiliesti prie istorijos. „Viskas taip natūraliai ir klostėsi, taip ir turėjo būti”, – sakė girininkas.
„Kęstutis Markevičius ir Gediminas Armonavičius. Šie du pagrindiniai žmonės jau pernai savo jėgomis ir kitų žmonių pagalba atstatė partizanų stovyklavietę Padauguvėlės (Karalgirio) miške netoli Vilkijos. Šiais metais atstatė vieną bunkerį iš keturių ten užkastų ir paslėptų. <…> Tikiu, kad apie šiuos žmones turi išgirsti Lietuva”, – pasakojo su 15min redakcija susisiekęs skaitytojas. Vieną iš lietingų vasaros dienų 15min pavyko susitikti tik su K.Markevičiumi. Sutikdamas mus girininkas buvo pasidabinęs uniforma, o jo batai buvo kaip reikiant nublizginti. „Gal palaukime, kol nustos lyti”, – sakė girininkas. Slidinėjimas pažliugusiais takais Neatrodė, kad liūtis tuoj liausis – vanduo pylė iš dangaus, lyg šis būtų prakiuręs. Palaukėme keliolika minučių ir lietus nė kiek nesusilpnėjo. O girininkas ir nesiveržė į mišką. Kai atvykome prie buvusio Vanagų tako ir kelio bunkerių link, supratau labai stipriai klydęs. Čia dvigubai vyresnis K.Markevičius slidinėjo ir kopinėjo pažliugusiais takais, lyg šie būtų sausiausi ir patogiausi laiptai. Panašu, kad iki pat bunkerių paliktas ne ką mažiau sunkiai praeinamas takas, nei kad buvo partizanų laikais. „Autentiškas. Čia kad atvažiavę politikai galėtų įsivaizduoti, ką reiškia pagyventi bent savaitę miške”, – juokėsi K.Markevičius.
Mums prireikė keliolikos minučių, kol vienas iš nusileidimų šlaitu baigėsi slydimu žemyn ant užpakalio, nors ir buvome apsirengę daug patogiau nei girininkas. „Kitiems metams bandysime padaryti priėjimą prie trijų bunkerių. Dabar darome priėjimą iki palapinių”, – sakė K.Markevičius. O pakeliui iki atstatyto bunkerio girininkas paaiškino, kodėl šis miškas toks tankus ir sunkiai praeinamas. Pasak jo, visai čia pat yra miško kertinė buveinė, kur draudžiama bet kokia žmogaus veikla – medžiai auga, krinta ir pūva kaip civilizacijos nepaliestame gamtos užkampyje.

Autorius: Paulius Ramanauskas Šaltinis: 15min

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/mums-rupi-padauguvos-girininkas-atstate-partizanu-bunkeri-noredamas-leisti-vaikams-prisiliesti-prie-istorijos-56-840134#_