POS sistemos parduotuvėms: ką reikėtų žinoti

Anksčiau daugeliui įprasti kasos aparatai šiandien po truputį užleidžia vietą modernesniems ir šiuolaikiškesniems sprendimams. Daugelyje parduotuvių, restoranų ar viešbučių šiandien vietoj senovinio kasos aparato matome kompiuterio ekraną. Tai POS sistemos parduotuvėms ar kitoms prekybos vietoms. Tokie sprendimai vis populiaresni, nes leidžia automatizuoti darbuotojų veiklas, sutaupyti laiko ir užtikrinti paslaugų kokybę. Ką reikėtų žinoti apie tai, jeigu galvojate apie POS sistemų diegimą savo veikloje?

 

Kas sudaro POS sistemas?

POS sistemos yra ne kas kitas kaip kompiuterinis kasos aparatas. Tačiau tai ne tik aparatas, bet ir dar keli papildomi prietaisai, kurie sujungti į bendrą sistemą. Visa tai kartu ir laikoma POS sistema. Dažniausiai sistemą sudaro kompiuteris, monitorius pardavėjui, monitorius klientui, pinigų stalčius, fiskalinių kvitų spausdinimo aparatas, prekių skenavimo prietaisas bei atsiskaitymo kortelėmis terminalas. Visi šie prietaisai veikia vienoje sistemoje ir taip padeda parduotuvėje dirbti sklandžiau, o pardavimo ir atsiskaitymo operacijas atlikti greičiau bei saugiau.

 

Kokios funkcijos svarbiausios?

Žinoma, jog svarbiausias POS sistemų privalumas yra jau minėtas atsiskaitymų saugumas. Atsiskaitymai atliekami akimirksniu, o kai visa tai atlieka sistema, o ne žmogus, nebelieka rizikos atsirasti žmogiškojo faktoriaus klaidoms.

 

Taip pat labai svarbus sistemų funkcionalumas yra galimybė valdyt daug užsakymų vienu metu. Pardavėjas pats gali modifikuoti užsakymą, be to, gali jį nusiųsti į kitą skyrių arba matyti kito skyriaus suvestus užsakymus. Tai labai patogu mažmeninėje prekyboje.

 

Taip pat POS sistemos parduotuvėms leidžia daug lengviau analizuoti pardavimo duomenis. Sistema pateikia įvairias ataskaitas, kurios leidžia stebėti pardavimų dinamiką, analizuoti klientų įpročius ir planuoti pardavimų  strategijas. Be to, POS sistemos padeda kurti lojalių klientų ratą. Pirmiausia, todėl, kad net ir maža parduotuvė, dirbdama su POS sistemomis, gali turėti savo lojalumo kortelių programas. Be to, programų gali būti kelios. Visas jas sistema lengvai atpažįsta ir pritaiko nuolaidą arba specialų pasiūlymą.

 

Ar verta rinktis POS sistemą mažai parduotuvei?

Tai labai dažnas klausimas, kai apie Pos sistemas ima galvoti parduotuvės. Pavyzdžiui, iki šiol galvojama, kad POS sistemos parduotuvėms naudingos tik kai parduotuvė didelė. Iš tiesų didžioji dauguma sistemų naudojamos mažmeninėje prekyboje. POS kasos aparatai palengvina darbą net ir nedidelėje krautuvėje. Dažniausiai mažoje parduotuvėje pardavėjas turi daug funkcijų,  tad šiuolaikinis kasos aparatas gali palengvinti pardavėjo darbą ir padėti sutaupyti laiko.