Židiniai: tipai, montavimas, priežiūra

židinys

Židinių tipai

Židiniai gali būti plytiniai, akmeniniai arba betoniniai. Taip pat, židiniai gali būti elektriniai, dujiniai arba kūrenami mediena. Štai keli trūkumai ir privalumai.

Židinio tipas Privalumai Trūkumai
Mediena kūrenami Naudojamos malkos, taigi mažesnės išlaidos. Reikalingas dažnas valymas.
Dujiniai Reikia mažai pastangų, jog jį uždegti. Reikalauja mažai priežiūros. Reikalinga dujų  instaliacija. Be to, skaičiuojamos mėnesinės dujų išlaidos.
Elektriniai Lengvai prižiūrimi ir valdomi. Reikalinga elektros laidų instaliacija. Taip pat, skaičiuojamos mėnesinės išlaidos.

 

židinysMediena kūrenami židiniai. Šie židiniai naudoja malkas ir briketus, kaip pagrindinį kuro šaltinį. Nors jums nereikės nerimauti dėl dujų linijos įrengimo, ar elektros sąskaitos apmokėjimo, reguliariai pirkti medieną gali būti labai brangu. Taip pat, turite valyti židinį ir kaminą, kad pašalintumėte suodžius ir šiukšles. Tačiau, mediena kūrenamas židinys gali sumažinti komunalinių paslaugų sąskaitas, nes tai puiki alternatyva radiatoriams.

Mediena kūrenamas židinys yra labiausiai paplitęs židinys. Židinio veikimo principas yra malkų deginimas, o dūmai išeina pro plytinį kaminą. Liepsnų šokiai ir malkų traškėjimas gali būti jaukus ir gražus, tačiau šio tipo židiniai gali būti su keliais trūkumais. Tradiciniai, mediena kūrenami židiniai gali nepatogūs priežiūros atveju. Jie reikalauja daug priežiūros, nuolatinio malkų tiekimo, bei jo vidaus valymo. O jei židinys nėra tinkamai ventiliuojamas, šiluma gali būti prarandama, o tai reiškia, jog prarandate daug pinigų.

Ar jūsų vietovėje leidžiami mediena kūrenami židiniai?

Prieš priimdami sprendimą įsigyti mediena kūrenamą židinį, būtų protinga pasitikrinti priešgaisrinėse tarnybose, ar vietinėse namų statybos įstaigose, ar jūsų vietovėje yra leidžiama įrenginėti židinius. Kai kuriais atvejais taisyklės numato, kad nė viena nauja medieną deginanti židinio konstrukcija nėra leidžiama. Nebent tai yra nauja konstrukcija. Taip pat, turite pasitikrinti, ar reikalingi židinių leidimai, nes kai kurios sritys to reikalauja. Geriau pasitikrinti du kartus, nei vėliau mokėti baudas.

Įdiegus židinį savo namuose galite sumažinti energijos sąnaudas, pagerinti namų pardavimo vertę ir išlaikyti savo šeimą nebrangiai ir  jaukiai visą žiemą. Jūsų namuose pasirinkite tinkamą židinį, ir sukurkite tikslų biudžetą, kuriame atsižvelgiama į visas išlaidas.