Raudondvario medelynas
Raudondvaris, Medelyno g. 1
Tel.: (8-37) 549224

 

Naujienos


Iš mažo medelio išaugs didelis miškas

Iš mažo medelio išaugs didelis miškas

Pavasaris. Atgyja gamta. Žmonėms rūpi kaip peržiemojo augalai? Ką mąsto dar snaudžiantys medžiai ir krūmai? Šiemet pavasaris iškrėtė pokštą: kovo pradžia buvo šilta ir suskubome sodinti medelius, tačiau balandžio pradžios naktinės šalnos kai kuriems kovo mėnesio darbams gali turėti neigiamos įtakos. Medeliai dienomis glostomi saulės spindulių ir šildomi jau džiugina mus pirmaisiais gyvybės požymiais.
Balandžio mėnesis - tradiciškai medžių sodinimo metas. Tiems, kas sodins pirmą medį savo gyvenime džiugi ir svarbi kiekviena detalė: kaip parinkti vietą, kokį sodinuką, kokią iškasti duobę, kaip pasodinti, kaip prižiūrėti...?
Atsakymus galima rasti pasklaidžius net 1937 metų „Mūsų girių" žurnalus. Miškasodis visada buvo kaimo žmonių, miško vienkiemiuose gyvenančių, eigulių ir girininkų svarbiausias darbas. Iš mažo medelio išaugs didelis miškas. Iš artimo bendravimo, sodinant medelius, auginant mišką jaunimui, senelių ir tėvų pavyzdžio, bendro darbo su vaikais gimsta supratimas ir teisingi atsakymai į mano ankščiau užduotus klausimus.
Mažieji miško bičiuliai veda savo tėvelius į mišką, kartu su jais mokosi teisingai pasodinti savo pirmuosius medžius. Kiekvienais metais vis daugiau ir daugiau žmonių praktiškai išbando šį truputį pamirštą darbą. Visiškai nesvarbu ar didelis, ar mažas sodinukas jis turi būti sveikas, nenulūžinėjusiomis šakomis ir gerai išvystytomis šaknimis, o pušų ir eglių spygliai - jiems būdingos spalvos. Patrumpinamos pernelyg ilgos sodmenų šaknys, bet ne daugiau kaip trečdalis visų šaknų ilgio. Kiekvienam augalui labai svarbu saugoti ir nepadžiovinti smulkių jo šaknelių. Medelynuose iškasamų medelių šaknys būna pamirkomos drėgmę saugančiame skystyje arba molio - karvių mėšlo (mišinio santykis 10:1) tyrėje. Šios priemonės apsaugo nuo džiūvimo tik neilgą laiką teisingo transportavimo, laikymo metu. Mažesnius sodmenis galima supakuoti į specialius maišus, o didesnius reikia vežti apdengtose automašinose, kėbulo grindis išklojus drėgnomis pjuvenomis, durpėmis ar kiminais. Nuvežus į sodinimo vietas geriausia laikinai prikasti pavėsyje ar iš anksto paruoštoje „ledo duobėje", uždengti eglių šakomis ar padėti rūsyje, šaltoje patalpoje. Taip sodinukai truputį gali palaukti sodinimo. Prikasimo vietoje neturėtų trūkti drėgmės.

Daugiau

2014 04 04


VĮ Valstybinių miškų urėdija Kauno regioninis
padalinys

El. paštas: info@kaunmu.lt
Romainių g. 2, 47327 Kaunas
Tel.: (8 ~ 37) 385600;Grupės Nr. 2100

+370 698 52122
Fak.: (8 ~ 37) 385493

Koordinatės 488864, 6087840 (LKS)  54o 55' 35.4" 23o 49' 35.7" (WGS)
 

Įmonės kodas: 

PVM mokėtojo kodas LT

A/s Nr.: 

AB „SEB bankas" Banko kodas: 70440

A/s Nr.: 

AB „Swedbank" Banko kodas: 73000Gaisringumas Ligos Medienos ištekliai