Raudondvario medelynas
Raudondvaris, Medelyno g. 1
Tel.: (8-37) 549224

 

Naujienos


Aštuntajame LMPF suvažiavime

AštuntajameLMPF suvažiavime

 

„Mūsų girios", Vaclovas Trepėnaitis, 2014/10

Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacija (LMPF) vienija 38 profesines sąjungas (nariais yra Lietuvos baldų ir medžio apdirbimo įmonių darbuotojų, akcinių bendrovių ,,Grigiškės", ,,Šilutės baldai", ,,Klaipėdos kartonas", Valstybinio miškotvarkos instituto ir 32 miškų urėdijų profesinės sąjungos).
Tradiciškai kas ketveri metai organizuojami LMPF vienijamų profsąjungų suvažiavimai. Šiemet spalio 16-17 d., kaip ir 2010 m. rugsėjį, LMPF aštuntasis suvažiavimas surengtas Molėtų rajone, Giraičių kaime įsikūrusiame seminarų ir konferencijų centre ,,Dubingiai". Iš išrinktų 67 delegatų suvažiavime dalyvavo 62. Suvažiavimo darbui vadovavo Trakų miškų urėdijos profesinės sąjungos komiteto pirmininkas Juozas Ūsas ir AB ,,Šilutės baldai" profesinės sąjungos komiteto pirmininkė Irena Šiaudvytienė.
Pasidalinti veiklos patirtimi ir siekiais atvyko Skandinavijos šalių profesinių sąjungų atstovai - Ole Kristian Paulsen (Norvegija, Industri Energi), Kenneth Joansson (Švedijos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinė sąjunga), Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas bei LR Seimo narys Kazys Grybauskas, Generalinės miškų urėdijos vyr. patarėjas Andrius Vancevičius.
Nepaisant pasitaikiusio lietingo oro, popietę svečiams surengta pažintinė išvyka į Aukštaitijos nacionalinį parką, Vašniūnų girininkijoje pabendrauta su Ignalinos miškų urėdijos administracija, atsakyta į abiem pusėms rūpimus klausimus.

Ataskaitiniame pranešime LMPF pirmininkas Petras Algirdas Rauka, nuo 1979 m. vadovaujantis šiai šakinei profesinei sąjungai, pažymėjo, jog per prabėgusius 4-erius metus nuo 7-ojo suvažiavimo profsąjungiečiams teko išgyventi nemažai gyvenimo pokyčių, rinkos ekonomikos padiktuotų iššūkių: bendra ūkio krizė, apie 30 proc. sumažėjęs darbuotojų atlyginimas, neužtikrintos socialinės garantijos, didėjanti bedarbystė, emigracija ženkliai praretino profsąjungos narių gretas. Nors ekonominė krizė baigėsi, jos pasekmės tebejaučiamos. Per sunkmetį LMPF neteko apie 600 narių (dabar vienija per 1650 darbuotojų). Nagrinėtos galimybės LMPF jungtis su chemijos pramonės, statybos, energetikos darbuotojų profesinėmis sąjungomis.
Tačiau profsąjungų atsinaujinimui, veiklos plėtrai nepakanka pasirašyti kolektyvinę sutartį. Profsąjungos bus patrauklios, skaitlingesnės, kai įmonės darbuotojas, tapęs jų nariu, pasijus darbe saugesnis, oresnis, kaip už sienos. Ar taip yra kasdieniniame gyvenime, kai įmonėse neretai darbo pamaina trunka po 12-13 val., dirbama slenkančiu grafiku ir naktimis, poilsiui skirtomis dienomis, bet vengiama mokėti padidintą atlygį už viršvalandžius ir laikomasi principo: nepatinka toks darbas - būk bedarbiu, ateis kitas, nuolankesnis....Todėl darbo ginčų komisijose nagrinėjami ginčai su darbdaviais ne tik dėl darbo apmokėjimo, bet ir dėl nuobaudų skyrimo ar neteisėto darbuotojų atleidimo.

Daugiau

2014 11 10


VĮ Valstybinių miškų urėdija Kauno regioninis
padalinys

El. paštas: info@kaunmu.lt
Romainių g. 2, 47327 Kaunas
Tel.: (8 ~ 37) 385600;Grupės Nr. 2100

+370 698 52122
Fak.: (8 ~ 37) 385493

Koordinatės 488864, 6087840 (LKS)  54o 55' 35.4" 23o 49' 35.7" (WGS)
 

Įmonės kodas: 

PVM mokėtojo kodas LT

A/s Nr.: 

AB „SEB bankas" Banko kodas: 70440

A/s Nr.: 

AB „Swedbank" Banko kodas: 73000Gaisringumas Ligos Medienos ištekliai