Raudondvario medelynas
Raudondvaris, Medelyno g. 1
Tel.: (8-37) 549224

 

Naujienos


Elnių baubimas į pavilkijį vilioja ne tik medžiotojus

Pajusti gamtos didybę

Beveik 50 kv. km plotą užimantis masyvas Vilkijos pašonėje - turtingas miško gyventojų. Girininkas K. Markevičius ne pirmi metai čia organizuoja profesionalias medžiokles. Šis mėnuo yra pats tinkamiausias išgirsti nepakartojamą rujojančių elnių baubimą ar sumedžioti šį žvėrį. Elniai rujoja nuo rugpjūčio vidurio iki lapkričio, tačiau karščiausios aistros verda rugsėjį.

„Elniai jau susirinkę į rujos vietas, atvėsus orams, galima tikėtis jų uždainavimo, - tvirtino Padauguvos girininkas. - Ypač tam tinkamos naktys, kai tvyro rūkas". Daug metų dirbdamas miške, K. Markevičius išmoko pamėgdžioti šių įspūdingų žvėrių baubimą ir juos privilioti.

„Falšą laukinis žvėris pastebi gana greitai. Kol jis būna toliau, bandai atkartoti jo baubimą, vėliau - laužydamas sausas šakas, imituoji jo triūsą braunantis per mišką. O tada jau lauki. Galingo žvėries atėjimas prie pat - 10-15 žingsnių nuo viliojančio žmogaus - yra be galo įspūdingas reginys", - viliojimo paslaptimis ir įspūdžiais dalijosi pašnekovas.

Taurieji elniai rujos metu elgiasi visiškai kitaip nei kasdienybėje. Tuomet net lyderis ramiai vaikšto su kitais patinais, turi savo jaunesnius tarnus, kurie veda jų grupę, nes galingiausias žvėris eina paskutinis. Patelės ne rujos metu taip pat turi savo atskiras grupes ir ten priekyje visada eina vedlė, kuri atsako už savo jauniklio ir visos grupės saugumą, miške jos gyvena atskirai nuo patinų. Haremą patinas sudaro tik rujos metu. Būtent tuomet jis yra labiau pažeidžiamas, nes baubimu išsiduoda, kur yra, demonstruoja savo jėgą.

Padauguvą pamėgo ne tik Lietuvos medžiotojai

Padauguvos-Karalgirio giriose yra medžiojusi visa plejada ne tik Lietuvoje garsių asmenų, tarp jų ir NATO, ir Lietuvos kariuomenės atstovai, politikai bei verslo atstovai. „Medžioja" ir fotografai, o paklausyti elnių tuoktuvių dainų atvažiuoja ir kiti gamtos mylėtojai. Tik reikia kreiptis į girininką, kuris mielai priims ir parodys, kur tai saugu daryti.

Skaityti daugiau

2017 09 19


VĮ Valstybinių miškų urėdija Kauno regioninis
padalinys

El. paštas: info@kaunmu.lt
Romainių g. 2, 47327 Kaunas
Tel.: (8 ~ 37) 385600;Grupės Nr. 2100

+370 698 52122
Fak.: (8 ~ 37) 385493

Koordinatės 488864, 6087840 (LKS)  54o 55' 35.4" 23o 49' 35.7" (WGS)
 

Įmonės kodas: 

PVM mokėtojo kodas LT

A/s Nr.: 

AB „SEB bankas" Banko kodas: 70440

A/s Nr.: 

AB „Swedbank" Banko kodas: 73000Gaisringumas Ligos Medienos ištekliai